PK.06530 Çankaya/Ankara
+90 312 945 04 10
info@cemagrup.com

Kurumsal

Cema Grup Led Armatürler Seramik Hibrit PCB Teknolojisi, Isıl tasarım, Elektronik Devre Tasarımı ve Optik özellikleriyle diğer armatülerden ayrılmaktadır. Cema Grup, genelde askeri elektronik, havacılık ve ileri teknoloji gerektiren alanlarda kullanılan seramik hibrit teknolojisini led armatürlerdeki devre kartlarında (PCB) kullanmaktadır. Seramik hibrit devre kartları (PCB) diğer led armatürlerde kullanılan polimer bazlı (plastik) ve alüminyum baskı devre kartlarına göre üstün özelliklere sahiptir. Seramik Hibrit devre kartları çok yüksek ve çok düşük sıcaklıklarda çalışabilirler, elektriksel olarak yalıtkan fakat termal olaral mükemmel iletkendirler. Led armatürlerdeki en büyük çalışma sorunu olan ısınma Cema Grup Led Armatürlede Seramik Hibrit PCB teknolojisi sayesinde çözüme kavuşmuştur.

Cema Grup Led Armatürler Isıl çalışma sorununu Seramik Hibrit PCB teknolojisiyle kolaşlaştırdığı için elektriksel devre verimliliği %97 oranındadır. Bu oran diğer Led armatürlede daha düşük olduğu için Cema Grup Led armatürler diğer led lambalara üstünlük sağlamaktadır. Led armatür teknolojisinde ısıl tasarım önemli bir unsurdur.

Cema Grup Led Armatürlerin ısıl tasarımı ve yekpare gövdesi sayesinde çalışma sıcaklıkları düşüktür. Bu nedenle Cema Grup led Armatürleri düşük sıcaklıklarda çalıştığı için Optik verimde herhangi bir azalma meydana gelmez ve almış olduğu enerjinin tümünü sıcaklığa veya diğer kayıplara değil ışık olarak vermektedir. Uluslararası Bağımsız Test kuruluşlarında yapılan testler sonucunda Cema Grup Led Avrupa Normlarına uygun Led lambalar üretmektedir ve bu da Cema Grup Led Armatürleri diğer led armatürlerden ayıran en önemli husustur.

Cema Grup Led Armatürler diğer ışık kaynaklarıyla karşılaştırıldığında düşük enerji tüketimleri ve uzun ömürleri sayesinde büyük tasarruf sağlamaktadır. Yapılan testler ve araştırmalar sonuçlarında Cema Grup Led Armatürler %80 ve üzeri tasarrfu sağlamaktadır. Cema Grup Led armatürler diğer armatürlerle karşılaştırılması üç ana başlık altında toplanabilir. Bunlar, elektriksel tasarruf, ampul değişimleri ve bakım masraflarıdır.

Led‘li armatürler elektriksel verim, optik verim ve uzun ömürleri sayesinde diğer armatürlere göre (Sodyum buharlı, Metal halide vs.) daha düşük enerji ile uzun ömürlü çalışmaktadırlar. Diğer armatürlerin balast ve lamba kayıpları, optik iletkenlik kayıpları ve kısa ömürleri enerji tüketimini arttırmaktadır. Buna karşılık Cema Grup Led Armatürler, %97 elektriksel verim, %92 optik verim ile çalışarak kayıpları çok düşüktür. Diğer aramtürlerin (Sodyum Buharlı, Metal Halide vs.) ampul ömürleri 6.000-12.000 saat arasında değişmektedir ve ampul değişimleri hepsi aynı anda olmayacağı için ampul değişim maliyetleri artmaktadır. Cema Grup Led armatülerin kullanım ömürleri 50.000 saatten daha fazla olduğu için bir Cema Grup Led armatür kullanıldığı sürede diğer armatürlerin 6-7 defa lamba değişikliği gerekmektedir.

Bakım masrafları açısında değerlendirildiğinde Cema Grup Led Armatürleri kullanım süresi boyunca herhangi bir bakım gerektirmemektedir. Diğer armatürler kullanım süreleri boyunca gövde tasarımları, balast değişimleri yüzünden periyodik bakım istemektedir ve buda kullanım maliyetlerini arttırmaktadır.